MOTO KURYE HİZMETİ NE DEMEKTİR?

Moto Kurye ve kuryeciler. Kendi yaşadığımız bölgeyi esas alarak söyleyebiliriz ki bu meslek çok aşağılık bir meslektir. Nedenine gelince, insanlar her türlü ihtiyaçlarını, her türlü alışverişlerini, yemeklerini, banka kartlarını, pizzasını, suyunu, çiçeğini, ilacını ve akla gelebilecek bütün ürünleri moto kuryeler ile bir telefonla ayaklarına getirdikleri halde malesef gereken saygıyı hala alamamıştır. Ve bu Türkiye ‘de de alacağını sanmıyorum. Çünkü o kadar özel hizmet vermesine rağmen, her sektörde var olmasına rağmen malesef bizleri ayak takımı, küçük insan, bayağı insan, aşağılık insan gören insanlar çoğunluktadır. Motor Kurye, sürücülerinin daha sonra tecrübeli ve deneyimli olması gerekmektedir. Bilgili ve her zaman sakin olmaları lazımdır. Daha sonra güzel yeni bir motosiklete ve ekipmanlara gerek vardır. İşte bu. Daha sonra güzel bir eğitimden sonra herhangi bir yerde güzel bir şekilde işe başlayabilir ve çalışırlar.

Uzun zamandan sonra tekrar hizmete başlamanın gururu içerisinde sizlere merhaba diyorum. Bugün burada size motor kurye hizmetinin iç yanlarını anlatmaya çalışacağım. Motor Kurye Hizmetleri alan müşteriler nelere dikkat etmelidirler? Bir motor kurye firması nasıl anlaşılır? Motor Kurye firmalarının hizmet anlayışlarını nasıl takip edebiliriz ? gibi sorulara karşı cevap. İlk olarak dikkat edilecek husus müşteriye karşı davranışları, daha sonra hizmet süresinin aralıklarıdır. Yani aldığı malzemeyi ne kadar sürede teslim alıyor ve ne kadar sürede teslim ediyor. Bunlar çok önemlidir. Çeşitli zamanlarda aldığı gönderileri verdiği zaman aralıklarına baktığınız zaman yaklaşık olarak alış ve veriş saatleri arasındaki oranlar aynıysa sorun tok demektir. Bu firma ile kolaylıkla çalışabilirsiniz. Birde sizinle konuşuyorlarken verdikleri sözlerinde duruyorlar mı, size yalan konuşuyorlar mı ? Bunlarda çok önemli konulardır. Moto Kurye firmaları genelde çok yalan atarlar.

MOTORLU KURYE İLE HAYATINIZ DEĞİŞECEK

Evet bizi herkes küçük görüyor. Patronlar bizle dahi muhatap olmuyor ki olmazlarda zaten değil mi? Adamın milyon dolarlık ihale ve yüksek önem taşıyan evraklarını taşıyoruz ama biz umurlarında değiliz. Hadi çabuk olsunlar, hızlı gitsinler, hemen gelsinler öylemi? Tabi ki biz insan değiliz yani öylemi? Daha sonra genelde muhatap olduğumuz insanlar ve kişiler şirket bünyesinde kapıda duran veya bankoda duran veya içeride telefonlara bakan sekreterler. İşte bu insanlar, iş bulana kadar buralara girmek içi bin bir takla atan bu kişiler bizimle iletişime geçerken, konuşurken, bize evrakları ve moto kurye işinin ücretini verirlerken öyle havalılar ki, sanırsın ki şirket sahibi onlar. Patron onlar. Konuşmalarında öyle bir hava, öyle bir kibir var ki ,insan sinir oluyor.

İşverenlerinden yedikleri fırçayı sanırsın ki bizlerden çıkarıyor maşallah. Ego tavanda, tavan yapmış. Daha sonra binanın önündeki güvenlik takımı. Binaların, iş merkezlerinin, avm lerin, plazaların önünde duran asıl onların bizi daha iyi anlaması gereken emekçi güvenlikçilerde malesef en fazla yara aldığımız konudur. Maşallah plazaların sahibinden daha da inceleyerek, hiç işleri olmayan mevzulara dalan, görevi olmayan şeyleri yapan sanki balon abidesi havalı güvenlikçiler. Moto Kurye halen devam ediyor yoluna. Müşteri olarak baktığınız zaman her yerden mantar gibi türeyen bu moto kurye firmalarının çoğunun faaliyet içerisinde olup olmadığı belli değildir. Önceden çoğu motosiklet sürücüleri yaklaşık yüzde doksanı ehliyetsiz olarak çalışıyorlardı. Onlarda mantar gibiydiler. Hoş şimdi bu zamanda da binlerce ehliyetsiz motosikletli elemanlar var.  Müşteri olarak sizin ilk yapacağınız şey şudurki çalıştığınız firmadaki moto kuryelerin ehliyetleri varmıdır? Allah korusun bir kaza esnasında hem sizin gönderinizi kaybedebilir hemde zarar verebilirler. İlk önce tüm kurye firmalarında tüm kuryelerin ehliyeti olması gerekmektedir.

Moto Kurye

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir