MOTORLU KURYE | 0555 278 23 30

MOTORLU KURYE HİZMETİ İLE ZAMANIN FARKINA VARIN

Motorlu kurye kimdir diye sorarsak artık bunun cevabını verecek daha çok insan var. Yani Türkiye içindeki büyük şehirlerin dışında İstanbul içinde bu terimi bilmeyen fazla insan kalmadı. İstanbul içinde yaşayan insanların yüzde doksanı bu soruya cevap verecektir. Fakat Türkiye içinde bulunan diğer insanlar için aynı ieyden bahsedemiyorum. Bundan 1995 yıllarında bu işe adım attığımız zaman bize ne iş yaptığımızı soranlara bu mesleği anlatana kadar dilimiz çatlardı. Hatta biraz da utanırdık. 

MOTORLU KURYE HİZMETİ İLE DAHA ZAMAN KAZANIN

Motorlu kurye elemanları olarak bu işe 90 yıllarda başlayan arkadaşlar olarak yaptığımız işin adını her kes yanlış anlıyordu. O zamanlar kurye denince yasa dışı maddeler taşıyan elemanlar akla geliyordu. Yani esrar eroin falan taşıyan insanlar. Fakat bu algı zamanla yerini değiştirmeye başladı. Çünkü özellikle İstanbul içindeki insanların her sektörde baş vuracağı bir meslek halne geldiği için her kes tarafından tanınmıştır. şimdi mesleğimiz rahatlıkla hiç çekinmeden söyleyebiliyorum.

MOTORLU KURYELER KİMLERDİR VE NE İŞ YAPARLAR

Motorlu kuryeler kimdir sorusuna artık her kes cevap veriyor. Motosikletli elemanlardır. Kurye, kargo, su, burger, kebab, lahmacun, çiğköfte, çiçek, tatlı, yemek, moto taksi, evrak paket ve daha bir çok alanda hatta alanların hepsinde hizmet veren bir sektördür. Bu işi yapanlarda motorlu kuryelerdir. Artık isteyen her kes motorlu kurye elamanı olabiliyor. Bunun şu anda bir okulu yok. Bir motosiklete sahip olmak ve A-A2 ehliyete sahip olmak yeterlidir. Fakat sağlam bir kurye olmak ise o kadar basit değildir.

MOTORLU KURYE HİZMETİ İLK NE ZAMAN BAŞLADI

Motorlu kurye işi yani hizmeti 90 lı yılların başında İstanbul Şişli Mecidiyeköy semtinde açılan bir firma ile bu işe adım attı. Bu işi ilk açanlar bu iş için yapılan, fiyat listesi, İstanbul bölgeleri, acil kurye, express kurye, hızlı kurye gibi terimleri bu sektöre koyanlardır. Daha sonra çıkan bir çok firma bu açılan firmalardan ayrılan elemanlardan kurulmuştur yuada esinlenmiştir. Bu ilk açılan kurye ile beraber İstanbul içinde yep yeni bir sektör deoğmaya başlamıştır. Artık bu sektör öyle bir hale geldi ki kocaman bir pasta heline geldi.

 

Motorlu Kurye için hemen https://www.motorkurye.org/motorlu-kurye ziyaret et.

ŞİMDİ KURYE ÇAĞIR
× ONLİNE WHATSAPP KURYE