MOTORLU KURYE SERVİSİ

İnsanlık Tarihindeki Savaş Ve Katliamların Nedeni

Son günde yani 2018 Ekim ayı başlarında gene yedi insan vefat etti. Her gün binlerce insan hele çoluk çocuk nedensiz savaşlardan dolayı ölüyor. Baştaki üç beş şerefsiz tarafından başlatılan savaşlar nelere mal oluyor. Bir insan bir çocuğu naıl öldürebilir anlayamıyorum. Bunun dini boyutu ve insani boyutu ne taraftan bakarsan bak aynı. Halbuki ölende öldüren de dini kispe altında yaşayan insanlar da var. İnsanlık ne kadar nasıl bu hale geldi anlamıyoruz. Neden niçin amacınız ne diye insana bir kere sorulduğunda saçma sapan nedenler ve sebepler ile karşı karşıya kalıyoruz.  Bunun analizini nasıl yapalım diye düşünmeye gerek yok hatta analiz bile yapmıyoruz. Çünkü bu insanlar başka insanlar tarafından yönlendirilen ruhsuz ve kalitesiz insanlar güruhudur.

Bunu tarih boyunca yaşanan olayların insanlık tarihine kara leke olarak sürülmüş bir yazıdır. İnsanların aç gözlülüğü, daha fazla servete, daha fazla araziye sahip olma tutkusu ve ilahlaşma isteği üzerine şeytan ile yapılan anlaşma ve şeytanlaşma diyebiliriz. Tarihe baktığımız zaman hep daha fazlasına sahip olma düşüncesi ve dünyayı yönetme isteğinden dolayı krallar, başkanlar yada adı her ne ise baştaki insanlar hiç yokken başka yerlere savaş açmışlar ve insanlık yok olmuştur. Bir çok azgınlaşmış toplum ise Allah tarafından yok edilmiş tamamen ortadan kaldırılmıştır. Bazıları da defalarca uyarılmalarına rağmen, defalarca başlarına bir çok musibet gelmesine rağmen, peygamberler yollanmasına rağmen hala yapacaklarını yapıyorlar. Anlamıyorlar. İşte nefsini ilah edinmek.

Tarihin Karanlıklarından Günümüze Kadar Yaşan Hep Aynı

Yukarıda da söylediğimiz gibi insanoğlu tarihi boyunca hep barbarca yaşamış ve Kabil ile başlayan bir birlerini öldürme serüveni günümüzü yani şuan 2018 Ekim ayında olduğumuzu sayarsak devam etmiş ve hala devam edeceğe benziyor. Milyonlarca, Milyarlarca insan bir kaç başkanın yada tarih boyu insanın emri ile ölüme doğru gitmişlerdir. Bu hep aynı devam ediyor. İnsanlar zaman ve mekanlar değişse de fikir düşünce ve açgözlülük nedeni ile katletmeye devam ediyor. Tarihten örnek vermeye gerek görmüyoruz. Günümüz coğrafyasında bir çok ülkede bir çok yerde insanlar öldürülüyor. Güçlüler güçsüzlere savaş açıyor ve oraları yok ediyor. Amaçları yok etmek ve yönetmek. Fakat onlar sonlarının ne olacağını yaşadıkları ömürlerinde hep güçlü kalacaklarını zannediyorlar.

Biz kişisel olarak bu savaşların nedenlerini anladık ve siz değerli takip ve okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz. Birinci neden dini neden ve ikincisi ekonomik nedendir. İnsanlar tarih boyunca kendi dinlerinden olmayan insanları hep reddetmiş ve kendi dinlerine çağırmışlar, gelmedikleri takdirde karşı tarafı tamamen ortadan kaldırma çabasına girmişler. Hep karşı tarafa kin duymuşlar. Ve bu din kavgası o kadar ilerlemiş ki bu konuda önlerine çıkan tüm her şeyi karşına almışlardır. Özellikle çocuklar, bebekler, analar, kadınlar, yaşlılar bile işin içine girmiş ve toplu katliamlar yapmışlardır. Büyük bir nesli ortadan kaldırmışlar kendi dinlerine uymadıkları için. Bu tarih boyunca böyle olmuş.

İnsanları Anlamakta Zorluk Çekmek Herkesin Düşüncesidir

Birde ekonomik savaş yani para ve güç insanların gözünü kör etmiştir. O kadar aciz olmalarına rağmen kendilerini güçlü görüp dünyaya hükmetmeye yönetmeye çalışmışlar ve bu uğurda kendilerine katılmayan tüm kabile ve ülkeleri de ortadan kaldırmışlardır. Bu yüzden arazi ve toprak olarak ve güç olarak her kesten güçlü olup dünyadaki her şeyin sahibi ve yöneticisi olmak isteyip Allah’ın sahibi olduğu dünyayı kendilerinin zannedip burayı istedikleri gibi yönetme gafletine düşmüşler ve hepsi tarih olmuşlardır. Bunlar tüm dünya toprağının kendilerine ait olmasını istemişler ve buraları kendi emirleri altında yönetmek istemişlerdir. İstedikleri her şeyi yapma keyfiyetine sahip olduklarına inandıkları için de düşünceleri kendilerini hep yanlış yollara sürüklemiş ve en sonunda şeytanın oyuncağı haline gelmişlerdir.

MOTORLU KURYE SERVİSİ

MOTORLU KURYE SERVİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir