ZAMANI FARKETMEK

Güzel Ve Kendinden Emin Olmak İçin Sağlığı Unutmayın

Günümüzde insanlar artık yemek, içmek, eğlenmek için yaşıyorlar. Tüm insanların ortak derdi sadece para kazanmak ve kazandığını da hunharca harcamak olmuştur. Harcadıkça daha fazla ihtiyaç duyulmakta ve ihtiyaç arttıkça da paraya ihtiyaç artmakta. Paraya ihtiyaç artınca daha da çalışmak ve insanların aç gözlülüğü ve hırsı daha fazla artmaya başlamakta. İşte bu düzende insanlar harcamak için kazanıyor ve kazanmak için yaşıyorlar. Yaşadıkları hayatın ve menfaatlerinin kendilerini nereye doğru çektiklerini bir defa olsun düşünmüyorlar.

Göz göre göre bunlar bilen azınlıktaki insanlar ise bunlara göz yumuyor veya anlatsa da kimse onları dinlemiyor. Bir toplumda üzülerek ifade edelim ki, toplumun çoğunluğu hangi yöne eğilim gösteriyorsa geri kalanlarda o yöne doğru gidiyor. Farz edelim ki bir toplumda her kes siyah rengine beyaz diyorsa ve o gerçekten siyak olduğu halde herkes onu beyaz diye görüyorsa bu renk her kes tarafından beyaz olarak tanınır. İçlerinden biri bu siyahtır beyaz değil diye ne kadar söylese ve hatta bağırsa da artık insanlar onu kaale almazlar. Çünkü her kes yanlış biliyor da tek o mu doğru biliyor anlayışı her toplumda oturmuş bir anlayıştır.

Çalışan İnsanlar Ve Tüketen İnsanlar Arasındaki Fark Nelerdir?

Bizler kimsenin eğrisine veya doğrusuna ve düşüncesine karışalım anlayışı ile hizmet vermiyoruz. Fakat o neyse o dur anlayışı ile hizmet veriyoruz. Doğru her yerde doğrudur. Beyaz her yerde beyaz ve siyah her yerde siyah. Bir kimse körü körüne bir yanlışa doğru diyorsa bunları bizim uyarmamız gerekmektedir. İşte insanlar yaşadıkları bu hayatın içinde bir çok yanlışa doğru diyerek yaşıyorlar. İnsanların hayatı monoton halde sıkıcı bir şekilde geçmeye devam ediyor. Zaten koskoca batı çoktan havluyu atmış ve ahlak, düşünce ve din olarak nereye doğru gittiği belli olmayan bir yolda ilerliyor. Çünkü doymuşluğun ve doyumsuzluğun tadına varmış olan batı artık yeni şeyler üretmek ve denemek istiyor. İşte bu düşünce de insanı doğrudan saptırıyor.

Tarihte Yaşamış Ve Sonradan Gün Yüzüne Çıkan Bir Toplum, Örneği Lut Kavmi Toplumu Ve Anlayışı

Tarihte Lut toplumu veya Lut kavmi diye bilinen bir toplumun bu anlayış üzer nasıl sapıttığı kutsal kitaplarda ve tarih kitaplarında vede ayrıca son güncel gelişmelerde ki arkeoloji bilimi ile gün yüzüne çıkmış bulunmaktadır. Bu toplum o kadar sınırı aşmış ki kendilerinin hepsinin doğru yolda oldukları yanlışına sapmışlar ve tamamen yanlış yolda oldukları halde sapıtıp gitmişlerdir.

İşte bu toplum yukarıda saydığımız nedenler doğrultusunda yaklaşık bir milyon olarak tahmin edilen bir nüfusa sahip kocaman bir iki şehir idiler. Bunlar doğru yoldan sapmış ve kadınlarını bırakmış hepsi erkeklere yanaşan bir ahlaksız ve homoseksüel bir yapıda yaşamlarını sürdüren bir toplumdu. Ve kendileri kadınlarını bırakmış erkeklere yanaşmıştır. Ve iş o kadar çok ileri gitmiş ki o kadar kalabalık bir toplumda birde erkekler hepsi bir biri ile olmuş ve uzun zaman geçmesine rağmen bundan da bıkmışlar ve yeni erkekler bulmaya ve araştırmaya yüz tutmuşlar ve başka yerlerden bulmaya kalkışmışlar. İşte bu duygu ile hareket eden insanlar doyumsuzluğa ölene kadar doymazlar.

Bu topluma bir elçi geldiği zaman elçiye kendilerinin doğru yolda ve temiz olduklarını asıl pis ve yanlış olanın kendilerine doğruyu ve hakkı anlatan elçiler olduğunu söylemişlerdir. Ve kendilerinin haklılıklarını savunmuşlar ve en sonunda korkunç bir olay ile helak olmuşlardır. Aradan geçen binlerce yıl sonra kazılarda yakın zamanda böyle bir toplumun var olduğu da kalıntıları ile ortaya çıkmıştır. Böyle bir durumla karşı karşıya olan ve bunun tarihte kesinlikle yaşandığı bilinen böyle bir olayı görmezlikten gelip insanlar hala bu yoldan ilerliyorlar. Ve tarihten asla örnek almadan yanlışa doğru sürükleniyorlar.

ZAMANI FARKETMEK

ZAMANI FARKETMEK

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir